وبلاگ

خانم مدیر ۶ راز برای موفقیت در سمت مدیریت دارد

دکتر برند در شرکت های زیادی حضور داشته است که در آن ها یک مدیرعامل خانم وجود داشته است. تجربه دکتر برند نشان می دهد که مدیران خانم بسیار کمتر هستند اما احتمال موفقیت آن ها بسیار زیاد است.

درایت های شخصی آن ها بسیار زیاد است. در اینجا چند راهکار برای یک خانم مدیر دکتر برند پیشنهاد می دهد:

۱- خانم مدیر به ترس خود غلبه می کند.

یک خانم قبل از هر چیز باید به ترس خود غلبه نماید. برای این منظور همیشه به یادآوری کنید که قبول این چالش که به سمت ترس تان خیز بردارید، حتما ترسناک است؛ ولی می تواند بهترین موقعیت ها را برای پیشرفت شما فراهم می آورد. هرگز نگذارید ترس مانع پیشرفت شما شود. برای موفق شدن باید دل به دریا زد!

۲- پیگیر موقعیت های مدیریتی باشید.

در هر شرکت یا سازمانی، موقعیت های مشخص و محدودی برای مدیر شدن یک خانم مدیر وجود دارد، ولی موقعیت های زیادی هم هستند که شما می توانید آنها را خلق نمایید. نیازهای مختلفی در هر سازمان وجود دارد که هنوز دستوری برای آن وجود ندارد. نیاز ها را پیدا کنید، برای آنها راه حل ارائه دهید و خودتان هم آن را مدیریت نمایید.

خانم مدیر

در یک شرکت دیدم یکی از دغدغه های مدیرعامل، بازاریابی و برقرار کردن ارتباط با مشتری است. اگر یک خانم مدیر یک الگوی کارآمد برای دسترسی و جلب توده ای از مشتریان ارائه دهید، شما بهترین گزینه برای مدیریت اجرای آن الگو یا ایده خواهید بود. در بسیاری از موارد، می توان به جای منتظر نشستن برای یک سمت، آن را خلق کرد.
به مدیران خانم پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید خجالتی باشید، اصلا کار نکنید!

دکتر برند پیشنهاد می کنه وقتی در موقعیتی هستید که قصد دارید تخصص تان را نشان دهید یا حتی مجبور به جبران اشتباهتان هستید، از اینکه برای رفع نیازهایتان درخواستی کنید، هراسی نداشته باشید. این تجربه بسیار با ارزش خواهد بود. بسیاری از خانم مدیر ها بر این باورند که اگر سرشان را پایین بیندازند و یک روند کار کنند، رئیس شان دست آنها را می گیرد و به آنها پاداش خواهد داد. متاسفانه تجربه دکتر برند غیر از این است و همیشه این طور نیست. تحقیقات تیم دکتر برند نشان می دهد که اغلب زنان، بر سر حقوق اولیه خود، آنقدر که باید اصرار ندارند، ولی باید در نظر داشته باشید که دستمزد شما حق شماست. تجربه، دانش و در مجموع ارزش شما باید حفظ شود.

۳- یک خانم مدیر از قبول مسئولیت هراسی نداشته باشید.

گرایش اغلب خانم ها احتیاط بیشتر است. خانم ها اغلب اعتقاد دارند که برای قبول یک مسئولیت باید کاملا برای انجام آن آماده باشند. این خصلت باعث می شود که کمتر دستشان را برای داوطلب شدن بالا برود؛ ولی یکی از راه های پیشرفت، قدم گذاشتن در پروژه های ناشناخته و به دست آوردن مهارت های جدید است. برای یاد گرفتن باید جرات روبه رو شدن با نادانسته های خودتان را داشته باشید. خانم مدیر ی را دیدم که زمانی کارمند شرکت پارس خودرو بود و به خاطر مخاطرات و پشتکاری که داشت، توانسته بود ظرف مدت کوتاهی به شرکت سرمایه گذاری غدیر برود و در آنجا هم تا سمت معاون مدیرعامل پیشرفت کرده بود و در نهایت هم خودش یک شرکت بزرگ در زمینه مشاوره پرژوه های مهندسی صنایع راه اندازی نمود.

۴- یک خانم مدیر باید ریسک پذیر باشد و کارهای سخت را قبول کند.

وظایف سخت و ماموریت های پر مخاطره، به یک خانم مدیر کمک می کند خودش را بهتر بشناسد. در واقع با قبول یک کار سخت یک خانم به خودش نشان می دهد که شجاع است و توانایی و دانش انجام یک کار را در خود اثبات می نماید. اگر با یک نگرش بهتر به این مورد نگاه شود، به راحتی می فهمد که ارزشش را دارد.

اگر در کاری که مقداری از حد و اندازه شما بزرگ تر است، شکست بخورید، در مقابل سرمایه هایی به دست می آورید که در طولانی مدت می تواند لذت موفقیت و پیشرفت را برای شما به ارمغان آورد.

۵- برخی اوقات لازم است کمتر کار کنید.

اگر فشار کاری زیاد کیفیت کارتان را پایین آورده است، حجم کارتان را کاهش دهید. فشار کاری زیاد، باعث بر هم خوردن تمرکز بخصوص در مورد خانم مدیر ها می گردد. خیلی اوقات بهتر است با کم کردن حجم کاریتان، تمرکز و کیفیت فعالیت ها را افزایش دهید. هدف از انجام این کار این است. ارزش واقعی حضورتان را نشان دهید تا بتوانید در موقعیت های خوب یکی از گزینه ها باشید. یعنی باید مستقل از حجم کاریتان، کیفیت و نتیجه خوبی از خودتان ارائه نمایید.

۶- یک خانم مدیر با درایت ، نگرش خاصی در مورد خود دارد.

تحقیقات در سراسر دنیا نشان می دهد که زنان در تمام موضوعات در رتبه های خوبی هستند به استثنای یک موضوع: «یک نوع نگرش خاص داشتن و مطابق آن عمل کردن». این ویژگی برای یک مدیر خانم بسیار پر اهمیت است. دلیل اصلی اینکه کارمندان شما حاضرند خیلی خوب برای شما کار کنند این است که در وجود شما یک نگرش و ایده خاص می بینند. ایده ای که از افکار آنها بزرگ تر و در نتیجه قابل اتکا می باشد.

This Post Has بدون دیدگاه