وبلاگ

تبلیغات در فرودگاه ابوظبی امارات

تبلیغات در فرودگاه ابوظبی امارات

در استراتژی تبلیغات برخی شرکت ها، حضور در فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و مبادی ورودی شهرها الزامی می باشد. به عنوان مثال شرکت مخابراتی Nokia در همه بازارهایی که سهم بازاری برای خود ایجاد کرده اند بر روی بیلبوردهای میان فرودگاه تا مرکز شهر است. شرکت LG نیز از همین استراتژی رسانه ای تبلیغات استفاده می کند.

تبلیغات داخل فرودگاه ها به دو دسته کلی تقسیم می شود. تبلیغات اصلی فرودگاه که در آن سعی می شود برندسازی برای فرودگاه صورت پذیرد و تبلیغات فرعی که آن سعی می شود کسب درآمد از طریق آن صورت پذیرد. هر دو نوع این تبلیغات برای مدیران بازاریابی و برندسازی فرودگاه ها مهم به نظر می رسد. جذب بیش از حد اسپانسر به منظور کسب درآمدهای بیشتر هرگز مورد توجه مدیران برندسازی فرودگاه ها نمی باشد و تبلیغات تجاری اسپانسرها فقط در قسمت های مربوط به فروشگاه ها (Free Shop) دیده می شود.

DSC_0675

تنها تبلیغاتی که در همه قسمت های فرودگاه به چشم می آید، تبلیغات مربوط به مسئولیت های اجتماعی فرودگاه ابوظبی است. تبلیغاتی به منظور مصرف بهینه آب مصرفی و همچنین برق خانگی. بدین ترتیب که در تصویر می بینید، ۴۰ راه جهت کاهش مصرف آب را آموزش می دهد و به مخاطبان این نکته را گوشزد می کند که اگر به میزان بسیار کمی صرفه جویی در مصرف آب شود، چندین میلیون نفر از خطر مرگ و میر به دلیل کم آبی از بین نخواهند رفت! و به همین ترتیب بر روی تابلوهای دیگری ۴۰ روش جهت کاهش مصرف برق را آموزش می دهد.

فرودگاه ابوظبی یکی از بزرگترین فرودگاه های تراتزیت مسافر از آسیا و خاورمیانه به کشورهای دیگر است. منظور مدیران فرودگاه ابوظبی از اقدام به انجام این نوع تبلیغات، جلب اعتماد مسافرانی است که این فرودگاه و خطوط هوایی الاتحاد را به منظور سفر خودشان انتخاب نموده اند.

DSC_0673

This Post Has بدون دیدگاه