وبلاگ

تصمیم گیری یک مدیرعامل سخت کوش در آلودگی هوای تهران

چند سالیست که شهرهای بزرگ ایران در شش ماهه دوم سال دچار یک مشکل زیست محیطی بزرگ به نام وارونگی و آلودگی هوا می شوند. هوای شهرهایی از قبیل اراک، اصفهان و در راس آن ها تهران بیش از دیگر شهرها دچار این موضوع شده است. متأسفانه وارونگی هوا یا به قول کارشناسان وارونگی دما به دلیل بروز سرما و عدم جابجایی هوا در شش ماهه دوم و به خصوص در سه ماهه چهار سال حادث می شود و این در حالی است که کسب و کار و صنعت در بازارهای ایران از ابتدای شش ماهه دوم سال روند مثبت و رو به رونق به خود می گیرد.
تعطیلات پیش بینی نشده از جمله مشکلات بسیار بزرگی است که مدیران شرکت های ایرانی همواره با آن مواجه بوده و در پاره ای مواقع مجبور به مقاومت در مقابل این امور می شوند و با ارائه بخشنامه ای جلوی این نوع تعطیلی ها را می گیرند.
صنعت مبلمان و صندلی های اداری از جمله صنایع تولیدی ایران است که طی سال های اخیر به دلیل حفظ کیفیت و ارائه محصولات رقابتی توانسته است در مقابل تولیدکنندگان کشور چین مقاومت کرده و اجازه ورود محصولات بی کیفیت را به این بازار نداده است. هر کس طی بیست سال گذشته سری به بازار حسن آباد (بورس فروش مبلمان و صندلی اداری تهران) زده باشد با برندی به نام رایانه صنعت آشنا شده است. ارائه محصولات با کیفیت و همچنین ارائه خدمات پس از فروش و کوتاه بودن زمان تحویل محصولات شرکت رایانه صنعت باعث ماندگار شدن این برند طی فراز و نشیب های گوناگون در بازار و ذهن مشتریان شده است.
شرکت رایانه صنعت پیام با مدیریت برادران کدخدایی بیش از بیست سال است که صندلی های اداری با برند رایانه صنعت را به بازار عرضه نموده و هم اکنون نیز بیشترین تقاضا در بازار مبلمان اداری را به خود اختصاص داده است. تقاضای بازار برای محصولات کارخانه آقای کدخدایی مانند بقیه شرکت های ایرانی در سه ماهه چهارم سال به اوج رسیده و موجبات شیفت های اضافه کاری را در شرکت فراهم می نماید.
امسال نیز به دلیل تولید محصولات جدید در شرکت رایانه صنعت، تقاضای مضائفی برای تولیدات این شرکت در بازار به وجود آمده است. همگان در بازار و همچنین در میان تولیدکنندگان، از آقای محرم کدخدایی به نیکی یاد می کنند زیرا ایشان همواره از یک طرف به فکر مشتریان و از طرف دیگر به معیشت کارگران کارخانه فکر می کنند.
امسال نیز وقتی ایشان خبر به اوج رسیدن آلودگی هوا را شنیدند و متوجه وجود ذرات معلق در محیط شهری شدند، در یک تصمیم متعجبانه، تصمیم به تعطیلی کارخانه در روزهای آخر هفته گرفتند تا سهم خود جهت حفظ سلامتی کارگران کارخانه از یک طرف و کمک به کاهش آلودگی هوا از طرف دیگر ایفا کنند. ایده ایشان بر این اصل استوار است که پرسنل و جامعه سالم، بستر رشد پایدار را فراهم می نماید.
تفکر استراتژیک آقای محرم کدخدایی و توجه ایشان به مسائل زیست محیطی و همچنین موارد اجتماعی نقش ایشان را از یک مدیر کارخانه ارتقا داده و به یک چهره ملی و ماندگار تبدیل نموده است. امید است که رفتارها و عملکرد این مدیران افتخار آفرین، منشوری جهت آموزش و پرورش مدیران جوان امروز و فردای ایران زمین باشد.

mN1gwxIWghAwjCgU2LWGGw

This Post Has بدون دیدگاه