وبلاگ

در بازاریابی و برند سازی شانس وجود ندارد!

دکتر برند، شخصیتی جستجوگر است و از خطر کردن هم ترسی نداره تا تجربه های جدیدی در زندگی روزمره بدست بیاره که خوب تا حدی هم موفق بوده و این موضوع به یک عادت تبدیل شده و مثل یک فعالیت روزانه در زندگی دکتر برند عمل می کنه. اما مطمئنا در نظر گرفتن آینده و گذشته نیز بسیار مهمه و اینکه یک موفقیت و یک شکست از کجا شروع می شود، چه مسیری را طی می کند، چگونه به سرانجام می رسد و این سرانجام می تواند یک برند موفق باشه.
در زندگی هر آدمی ممکنه که اشتباهات خنده داری (یا شاید همه گریه دار) به وجود بیاد مثل از دست دادن پول یا از دست دادن یک قرارداد عالی. این اشتباهات به میزان زیادی زندگی شما را آشفته و به هم می ریزد تا جایی که از خودتان می پرسید آیا دوباره می توانم از نو شروع کنم یا اصلا می شه دوباره شروع کرد. خوب باید بگم که همه افرادی که به دنبال شرایط بهتری در زندگی خود هستند، این شرایط را تجربه کردند و این موضوع تازه ای نیست. اما همیشه یک راه خوب پس از یک شکست بد وجود داره اونم شانس آوردن در فرایند برندسازی و بازاریابی و قرارداد گرفتنه. منظورم شانس ریختن تاس نیست! نه؛ منظور من ایجاد یک شانس برای خودتان است. کاری که هر آدم موفقی که من تا به حال دیدم در اوج شکست خودش انجام داده و شکست خودشو تبدیل به یک پله برای پیروزی کرده. بالاخره افرادی که ما الان اسم آنها را موفق می نامیم ریسک های زیادی قبول کردن و در زمانی که ریسک هاشون شکست می خورد و زندگی رو سرشون خراب می شده، دوباره سعی کردند و شانس دیگری برای خود ایجاد کرده اند.
شانس به معنی استفاده از یک فرصت، نیاز به آمادگی از قبل خواهد داشت. البته که این جمله برای بعضی ها می تونه درست باشه اما اگر می خواهی شانس واقعی را تجربه کنی نباید به این جمله ایمان داشته باشی چرا که هر فرصتی که به دست میاد نباید از دست بره حتی اگر ما آماده نباشیم فقط باید اجازه بدی که وارد بشه. حالا کار اصلی بعد از وارد شدن، تبدیل این فرصت به موفقیته و این یعنی خوش شانسی.

OneChance-Brand-Feature-500x500
شما چقدر حاضرید ریسک کنید؟ چقدر از حد انتظار و قدرت خود فراتر رفتید. چقدر در یک قرارداد پیشنهادهای جذاب خارج از چارچوب ارائه کردید و چقدر فرصت های بزرگ را به خاطر نداشتن آمادگی از دست دادید. فقط آرزوی یک زندگی خوب کافی نیست باید دید برای زندگی بهتر چه کاری انجام دادید و برای داشتن یک برند موفق چقدر تلاش کردید.
یک جمله ای که اکثرا از افراد موفق شنیده ام و دکتر برند هم به آن اعتقاد داره معمولا شانس و یا یک موفقیت در تجارت اونجایی رقم می خوره که شما چیزی برای از دست دادن ندارید و تنها کاری می کنید بخاطره اینکه ادامه داده باشید! پس بدون هیچ بار منفی این کار را انجام می دید و اینطوری موفقیت یک برند به شما نزدیک تر می شه.
اگر تاریخچه استیو جابز رو بخونید که واقعا توصیه می کنم این کار را یکبار انجام بدید، سرشار از پندهای این چنینی است. این مدیر موفق از شرکت اخراج شد اما دوباره دعوت به همکاری شد.
ما دو تا راه برای زندگی کردن داریم راه اول تنبلی و کمترین تلاش ممکن شغل، یک درآمد متوسط یک ماشین و چند آدم مثل خودمون اما کاری که شاید سخت باشد شاید ریسک داشته باشد …..
اینکه اگر نمیریم قوی شویم یک مثال تمام عیار برای این راه دومه. اگر موفق بشی تمام اینها جبران می شه و مطمئن باشید که به فرصت هایی که براتون خودنمایی می کنند باید پاسخ بله بدهید.

This Post Has بدون دیدگاه