وبلاگ

تبلیغات خلاق و اجتماعی برند های برتر

حتما تا کنون مطالبی در مورد تبلیغاتی که فروش شرکت ها را افزایش داده است شنیده اید. دکتر برند قصد داره در این نوشته به بررسی چند نمونه از این تبلیغات بپردازه.

تبلیغ خلاقانه توسط برند های برتر جهانی در جست و جوی زیرپوستی ترین لایه های انسانی است. با دیدن این تبلیغات، به شگفت خواهید آمد و به این ترتیب، برندها در اعماق و عمق مغز شما حضوری فعال پیدا خواهند کرد.

تبلیغ برند کوکاکولا : همه به جام جهانی دعوت هستید.

جام جهانی ۲۰۱۴فرصت مناسبی برای شرکت ها است تا از این رویداد بزرگ برای فعالیت های تبلیغاتی و بازاریابی خودشون استفاده کنند. به همین دلیل بسیاری از برندهای ورزشی و غیرورزشی تبلیغات خود را در ماه های منتهی به جام جهانی با محور قرار دادن این رویداد بزرگ به نمایش درآوردن. شرکت هایی مانند فراگستر الکترونیک و اسپیتامن و … نیز در ایران پوسترهایی در این رابطه منتشر کرده اند.

اما بزرگترین کمپین در این مورد، مربوط به کوکا کولا بوده است. این برند با کمپین «یک دنیا، یک بازی»، همه مردم جهان به ویژه آنهایی را که در مناطق محروم زندگی می کنند به جام جهانی برزیل دعوت کرده است.

coca_cola_feeldesain_00

در این کمپین، کوکاکولا ابتدا شرایط نامناسب مردم را در آمازون، اروپای شرقی، رام الله در فلسطین و شهر سونامی زده آتسوچی در ژاپن به تصویر کشیده است. به رغم این وضعیت بسیار نامساعد، فوتبال توانسته امید جوانان این مناطق را زنده نگه دارد و کوکاکولا به خوبی می داند رفتن به جام جهانی برای این جوانان چه مفهومی دارد.

به همین دلیل شرکت کوکاکولا افرادی از این مناطق و سایر مناطق محروم جهان را به عنوان نماینده مردم هر منطقه به جام جهانی دعوت کرده است. سفر این افراد به ریودوژانیرو و رفتن آنها به یکی از استادیوم های محل برگزاری مسابقات، کمپین تاثیرگذاری را خلق کرده است.

 هوندا ناجی سینما شد

شرکت هوندا در یک کمپین خلاق برند و تبلیغات توانست توجه مخاطبان خود را به گروه خاصی از جامعه جلب کند. با دیجیتالی شدن هر چه بیشتر سینما و توسعه پروژکتورهای دیجیتال، سینماهای بدون سقف که اصطلاحا به آنها درایو – این (drive-in) گفته می شود در خطر نابودی قرار دارند؛ زیرا بسیاری از آنها توان خرید پروژکتورهای دیجیتال ۸۰ هزار دلاری را ندارند. از این رو هوندا در یک کمپین خلاق از مشتریان و مخاطبان خود خواست تا در کنار این شرکت به نجات این دسته از سینماها حمایت نمایند که سابقه زیادی در صنعت سینما دارند.

بیش از ۵/۲ میلیون نفر در سراسر جهان در این کمپین با هوندا همکاری کردند تا مبلغ لازم برای خرید چند پروژکتور دیجیتال تامین شود.

هوندا در ادامه این کمپین به سراغ چند سینمای «درایو – این» که مردم آنها را انتخاب کرده بودند، رفت. این افراد از اینکه برنده پروژکتورهای دیجیتال شده، بی اطلاع بودند و به همین دلیل زمانی که خبرنگار هوندا این خبر را به آنها می داد، از فرط خوشحالی عکس العمل های جالبی نشان می دادند.

بسیاری از مالکان سینماهای «درایو – این» که به شدت خوشحال بودند و اشک می ریختند از هوندا و مشتریان آن برای نجات کسب و کارشان تشکر کردند. و این یه سورپرایز واقعیه که همه از دیدنش لذت می برن.

Honda-Project-Drive-In-Project

 برای برق گرفتگی آماده اید؟

برند پلی استیشن برای معرفی و ترویج بازی جدید خود به نام «پسر دوم»، کمپینی چالش برانگیز را در یکی از ایستگاه های مترو در کشور بلژیک برگزار کرد.

از آنجا که بازی جدید پلی استیشن از عناصر ترسناک بهره برده است، این شرکت تصمیم گرفت همین حس را در کمپین تبلیغاتی خود نیز به وجود آورد. به همین منظور مدیر بازایابی و برند پلی استیشن با قرار دادن دستگاهی در ایستگاه متروی آنتورپ از مسافران خواست تا «از قدرت خود لذت ببرند.» در این ایستگاه دو قسمت تعبیه شده بود که شخص با قرار دادن انگشتان خود در آن باعث فعال سازی جریان برق و حرکت کردن عقربه نشان دهنده ولتاژ می شد.

finger-hole-hed-2014

بسیاری از افراد کنجکاوی که این کار را انجام می دادند، خیلی زود انگشتان خود را بیرون می آوردند؛ زیرا تاب تحمل جریان برق را نداشتند. با وجود این چند نفر نیز موفق شدند تا رسیدن عقربه جریان برق به انتهای ولتاژ در نظر گرفته شده، انگشتان خود را درون حفره های تعبیه شده نگه دارند و برنده بازی جدید پلی استیشن شوند. به نظر دکتر برند، وجود تکنولوژی های جدید عکاسی و نرم افزارهای ۳D این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند که تبلیغاتی با خلاقیت های بسیار بالا داشته باشند.

 

This Post Has بدون دیدگاه