وبلاگ

بزرگترین بیلبورد جهان در کجاست و تبلیغ چه برندی را می کند؟

مدتی پیش وقتی با دوستانم در جلسه ای نشسته بودیم و در مورد نتیجه بخش بودن تبلیغات بیلبوردی صحبت می کردیم، سوالی مطرح شد که هیچ کدام از از عضای تیم دکتر برند پاسخی برای آن نداشت. تا اینکه چند روز پیش در یک خبر سایت دویچوله منتشر شده که در میدان تایمز نیویورک بزرگترین بیلبورد دنیا رونمایی شده است.

میدان تایمز در شهر نیویورک حال و هوای متفاوتی پیدا کرده است؛ بزرگترین بیلبورد جهان در این میدان ساخته شده است. این صفحه با ۲۴ میلیون پیکسل ال ای دی، وضوح تصاویرش از بهترین تلویزیون ها هم بیشتر است. این بیلبورد بر روی یک ساختمان ۸ طبقه نصب شده است.

نیمه های سه شنبه شب (۱۹ نوامبر) در میدان تایمز نیویورک از بزرگترین بیلبورد جهان رونمایی شد. هزاران توریست این لحظه ی به یادماندنی را با دوربین های عکاسی شان ثبت کردند. این بیلبورد (آگهی نما) غول آسا که با ۲۴ میلیون ال ای دی – پیکسل، وضوحی بی سابقه را به نمایش می گذارد، تصاویر را با کیفیتی تازه پیش چشم بیننده می نهد.
به گفته ی سخنگوی شرکت Clear Channel Spectacular که این مکان را برای برپایی بیلبورد خارق العاده اش کرایه کرده است، این پرده در نوع خود بزرگترین بیلبورد در جهان به شمار می رود. دوربین های به کار رفته در این صفحه هم قادر به شکار صحنه های اطراف و رهگذران و بازپخش آن ها هستند.
HT_timessquare_digital_screen_02_nyc_ll_111314_4x3_992مساحت این صفحه یا بیلبورد عظیم ۲۳۰۰ مترمربع است که تقریبا برابر با مساحت زمین بازی فوتبال آمریکایی است. پرده بر نمای ساختمان یک هتل نصب شده و ۱۰۰ متر بلندا دارد.

هر روز ۳۰۰ هزار نفر از روبروی آن عبور می کنند که پیش بینی می شود با وجود این بیلبورد این تعداد از تعداد کنونی، فزونی یابد. (به این که شما بدانید چه قدر مخاطب روزانه و چه قدر مخاطب جدید دارید می گن کار علمی تبلیغات)

اولین شرکتی که این بیلبورد را اجاره کرده است، شرکت گوگل است که برای چهار هفته این محل به خود اختصاص داده. دوستان و مدیران برند توجه کنید که فقط ۲۸ روز است و نه سه ماه و نه شش ماه!

با توجه به اینکه توریسم های زیادی از این محل بازدید می کنند، تا زمان آماده شدن تیزر گوگل، تصاویر رنگی بر روی آن پخش می شود.

در نهایت بد نیست بدانید که هزینه گران ترین بیلبورد دنیا برای تبلیغات ۴ هفته ای گوگل، ۲٫۵ میلیون دلار معادل ۱٫۶ میلیون پوند می باشد !!!

google-billbordنمایی از بزرگترین بیلبورد دنیا در هنگام شب

This Post Has بدون دیدگاه