وبلاگ

در مورد رستوران های Kcal چه می دانید؟

در مورد رستوران های Kcal چه می دانید؟

نمی دانم چند درصد از مخاطبان دکتر برند سفر خارج از کشور را تجربه کرده اند. حتماً دوستانی که در مراکز خرید کشورهای خارجی به خصوص هر کدام از ایالت های متحده عربی گشتی داشته اند، با طبقات رستوران های زنجیره ای برخورد داشته اند. در اکثر مراکز و مجتمع های خرید بزرگ یک طبقه یا سالن به رستوران های متعدد اختصاص داده شده است.

در واقع این سالن ها مجتمعی از رستوران های متعدد جهانی هستند. برخی از این رستوران ها مک دنالدز (Mc Donalds)، کی اف سی (KFC)، ساب وی (SUB WAY)، برگر کینگ (Burger King)، پیزا هات (Pizza Hut)  و در نهایت کی کال (Kcal) هستند. شاید در کتاب ها و مقاله های بازاریابی در مورد هر کدام از این برندهای معروف چیزی شنیده باشید ولی قصد دارم در این مقاله در مورد کی کال صحبت کنم.

رستوران های زنجیره ای کی کال با شعار “خوب بخور و خوب باش” شروع به کار کرد و برای سه فرهنگ انگلیسی، عربی و روسی غذاهایی با کالری کمتر از ۳۰۰ کیلوکالری به مشتریان عرضه کرد. استراتژی توزیع این غذاها در ابتدا ارائه غذا به صورت بسته بندی شده بود. این غذاها در عطرها، طعم ها و رنگ های متعدد ارائه شده و جذابیت زیادی برای افرادی که علاقه زیادی به خوردن غذا دارند، ایجاد نموده است. ظروف جذاب این رستوران های زنجیره ای دارای رنگ های متعدد و الهام گرفته از فرهنگ های مختلف است. به این میگن برندسازی! یعنی کاری بکنید که اگر کسی به دنبال غذای کمتر از ۳۰۰ کالری هست، فقط مشتری رستوران کی کال میشه.

رنگ سازمانی برند کی کال سبز فسفری و سفید است. رستوران ها، صندلی ها، دکوراسیون، تابلو و لباس پرسنل این رستوران ها همگی ترکیب رنگی سبز فسفری و سفید دارند.

شعار دیگر برند کی کال که شاید در فرهنگ ایرانی نیز وجود دارد، “عقل سالم در بدن سالم است” می باشد. شعار این برند “To keep the body in good health is a duty, otherwise we shall not be able to keep our mind strong and clear.”

نوشته ای که بر روی دیوار این رستوران ها درج شده است، “یک رژیم غذایی سالم و متعادل باید ترکیبی از هماهنگی کامل از کربوهیدرات ها، چربی های سالم، پروتئین های کامل و ویتامین های ضروری و مواد معدنی تشکیل شده است. یک رژیم غذایی سالم همراه با یک سبک زندگی فعال منجر به یک ذهن آرام، بدن و روح است.”

مطالب متعددی بر روی دیوارهای این رستوران نوشته شده است. نوشته دیگر ” Let Kcal watch your calories! So you don’t have to می باشد.

ضمناً دکتر برند طعم غذاهای این رستوران را تجربه کرده و می تونم بگم از ۱۰ امتیاز به راحتی امتیاز ۷ را می گیره و احساس خوردن یک غذای سالم را به من که داد. به شما هم پیشنهاد می کنم اگر جایی این رستوران را دیدید، حتماً خوردن یک وعده غذا را در این رستوران آزمایش کنید.

خوب بخور، خوب باش

DSC_09542

This Post Has بدون دیدگاه