وبلاگ

فعالیت های خیریه و نه ریا برای برند

ایران یکی از کشورهایی است که مدیران کسب و کارش بدون هیچ ریایی همیشه بخشی از درآمد خود را به امور خیریه اختصاص می دهند. به تازگی موسسه خیریه محک یک بازارچه تابستانی ترتیب داده که فکر می کنم در ۱۳ و ۱۴ تیرماه برگزار می شه. این بازارچه توسط موسسه خیریه محک برپا شده و صنایع مختلفی را هم در کنار خود داره که به این مجموعه کمک می کنند تا مراسم هرچه بهتر برگزار بشه. البته به دور از هر گونه ریایی ناخودآگاه شرکت ها هم با انجام رسالت های اجتماعی خود برند شون را نیز به شکلی مطبوع در ذهن مخاطبان جای می دهند.

در تمام دنیا این برنامه ها به صورت سیستماتیک و توسط گروه های اجتماعی NGO ها در تاریخ های مشخص که اغلب هنرمندان و مجموعه های دولتی و خصوصی هستند، برگزار می شه. اما در ایران به دلیل ترس از کلمه ریا باعث شده که خیلی از شرکت ها دست به این کار خیرخواهانه نزده و دیگران را از منافع این نوع مراسم ها محروم کنند. نظر دکتر برند اینه که ما ایرانی ها باید به این موضوع ایمان بیاریم که هر شرکتی که این فعالیت ها را انجام می ده، هر دو بعد را در نظر داره و چه اشکالی داره! و اصلاً چرا ما همیشه نیمه خالی لیوان را می بینیم!

به امید روزی که بازاریابی و برند سازی با ابعاد امور خیرخواهانه و از نگاه رسالت های اجتماعی و یا تصور نشده و این فرهنگ در بین دیگر برندها مانند برند محک جایگاه خود را پیدا کند. دکتر برند به نوبه خود از هر گونه بازاریابی غیر خواهانه حمایت کرده و آمادگی خودش را جهت حضور در این نوع مراسم ها و هر نوع کمک مالی و غیرمالی اعلام می کنه.

باشه که دیگر دوستان و همکاران بنده نیز چنین فعالیت هایی را حمایت کنند.

eftar

This Post Has بدون دیدگاه