وبلاگ

دکتر برند به شما خواهد گفت که خانواده شما چگونه ثروتمند می شود

دکتر برند به شما خواهد گفت که خانواده شما چگونه ثروتمند می شود

این موضوع همیشه برای من سوال بوده که چرا وقتی مدرسه می رفتم، در مورد پولدار شدن هیچ چیزی به من آموزش داده نشد! اما بسیاری به من گفتند که اگر به مدرسه نروی شغلی نداری و همیشه این سوال در ذهن من بود که مگر رفتن سر کار برای پول درآوردن نیست و اگر هدف اصلی از سر کار رفتن پول در آوردن هست، پس اول پول در آوردن را آموزش بدهند و نه خانواده آقای …. تاریخ و اجتماعی که البته هنوز که هنوزه کسی جوابی به من نداده.

به نظر خیلی از دانشمندان حوزه سرمایه ما درگیر بحران آموزش کسب درآمد هستیم و ابتدای این بحران وقتی آغاز می گردد که کودکان خانواده وارد مدرسه می شوند و ده ها سال هیچ درسیی برای پولدار شدن یاد نمی گیرند و هیچ معلمی هم در این رابطه نداریم و این مبدا نابودی اقتصادی در دوران کنونی می باشد.

فواید آموزش های مالی بر هیچ کس پوشیده نیست. این نوع دانش یک نوع تغییر در زندگی آینده کودکان ما پدید می آورد که تنها با آموزش مسائل مالی به آن دست خواهیم یافت و این ارثیه مادام العمر برای ما و کودکان ما خواهد بود و زندگی با شکوهی برای آن ها فراهم خواهد کرد. البته که راه های زیادی برای ثروتمند شدن وجود داشته و دارد. برخی از این مسیرها که افراد ثروتمند ایران طی آن به ثروت رسیده اند  و تیم دکتر برند در تحقیقاتشان آن ها را شناسایی کرده اند را به صورت خلاصه بیان می کنم.

۱- برای پول ازدواج کنید! ولی خوب به نظر من این راه، راه مناسبی برای این عمر کوتاه انسان نیست و شاید منصفانه هم نباشد.

۲- شاید در یک قرعه کشی بانک یا جایزه یک محصول غذایی را ببرید اما خوب مطمئناً نه مبلغ این جایزه ها کفاف این زندگی ها را میده و نه میشه زیاد روی این روش ها حساب باز کرد.

۳- شاید یک ورزشکار شوید ولی معمولاً در نهایت با بدنی خورد و خاکشیر پولی برای شما نمی ماند و در سن های بالاتر دیگر هیچ مسیر درآمدی نخواهید داشت که این هم البته یک انتخابه.

۴- آخرین روش هوشمندی در عرصه مالی است که شما را بدون خطر جسمی و روحی در یک فرایند میان مدت به ثروت می رساند اما میلیونرها هم مدل های مختلفی دارند. میشه میلیونر ها را به چهار دسته تقسیم کرد:

دسته اول : میلیونرهای وامی: میلیونرهایی که لدون پشتوانه از وام ها بلندمدت و پول ارزان بهره می برند. البته دست یافتن به پول ارزان یک سری ایجاد روابط و … احتیاج داره که خول کار هر کسی هم نیست!

دسته دوم: میلیونرهای درآمد بالا: مدیران اجرایی، پزشکان، وکلا، ستاره های سینما، مجریان مشهور و امثالهم که اینها با توجه به درآمد سالیانه خود، پول دار می شوند.

دسته سوم: میلیونرهای وراثتی: خوش شانس ترین ها در یک خانواده پول دار به دنیا می آیند و بعد به کمک صبر شما پولدار می شوند. که معمولاً به دلیل عدم انتقال دانش جهت کسب و نگهداری از این درآمد، در نسل سوم این سرمایه از بین می ره.

دسته چهارم: میلیونرهای گردش پول : شخصی که می تواند باهوش خود یک سرمایه گذاری کوچک انجام بده و به کمک مرور زمان، توان گسترش آن را پیدا می کنه. به این نوع میلیونرها، میلیونرهای دانا می گن که ارزان ترین راه پولدار شدن را پیدا می کنند.

business-incubator

مقالات بعدی دکتر برند را مطالعه کنید تا ببینید با برند سازی و سرمایه گذاری روی برند چگونه هر روز به ثروتمند شدن نزدیک تر می شوید.

This Post Has بدون دیدگاه