وبلاگ

چند پیشنهاد تکنیک مدیریتی دکتر برند برای برندسازی شخصی

تلاش هایی که مدیران برای محبوبیت در میان پرسنل می کنند، هیچ هزینه ای برای شرکت ندارد. در یک تحقیق که توسط تیم دکتر برند انجام شد نشان می دهد اخلاق خوب رئیس ها و مدیران عامل شرکت ها، برای پرسنل ایجاد انگیزه کرده و کیفیت کارشان را حداقل ۶۰% افزایش داده است. حال اگر می خواهید مدیرعامل محبوبی برای پرسنل خود باشید، نکته های زیر را فراموش نکنید.

صمیمیت خرج کنید

شما باید اسم همه کارمندانتان را بدانید؟! مدیرانی که کمتر از ۶۰ کارمند زیر دستشان مشغول به کارند، باید بتوانند تمام پرسنل را به اسم بشناسند. اگر در راهرو یا آسانسور یکی از کارمندانتان را دیدید، با یک سلام خشک و خالی از کنار آنها رد نشوید. یک حال و احوالپرسی کوتاه، ولی گرم و صمیمی، نشان از احترامی است که شما برای کارمندتان قائل هستید. این کار باعث می شود تا آنها احساس کنند، تلاش آن ها به عنوان یک انسان پرکار دیده می شود و مطمئنا این جمله انرژی روز آنها را تامین می کند. اما مراقب باشید که شوخی نکنید زیرا شوخی در محل هایی مانند آسانسور، هر چه که باشد نتیجه بد به همراه دارد.

انعطاف کاری داشته باشید

هر قدر که زندگی کاری برای یک فرد اهمیت دارد، زندگی شخصی او هم مهم است. تمام کسانی که برای شما کار می کنند، خانواده، زندگی و هزاران دردسر دیگر بیرون از کار دارند. ترافیک های سنگین، هوای بد، مشکلات خانوادگی و قسط های عقب مانده از جمله مشکلات خیلی از کارمندان است. این موضوعات و خیلی از مواردی که نمی توانید پیش بینی کنید را نادیده نگیرید. در رابطه با برخی مسائل می توانید با انعطاف بیشتری عمل کنید. ابعاد دیگر زندگی  کارمندانتان را هم در نظر بگیرید. این موضوعات در قالب اسرار کارمندان پیش خود نگه دارید و واکنش های مناسب نشان دهید البته باید مراقب سو استفاده کارمندان جوان از این موارد باشید.brand-manager-blog1

همیشه دستورهای از بالا به پایین نداشته باشید

یکی از عواملی که تاثیر بسزایی بر روحیه کارکنان دارد، این است که شما نیز به عنوان مدیر شرکت خودتان هم وارد عمل شوید! بعضی مواقع کارکنانتان باید ببینند که شما هم مانند آنها کار می کنید و برای مسائل کوچک کاری دل می سوزانید. اگر دوش به دوش پرسنل تان کار کنید، انگیزه آنها هم برای کار بیشتر می شود. به علاوه، این کار باعث می شود تا شما از کاری که باید از کارمندتان انتظار داشته باشید درک بهتری به دست آورید. البته این موضوع اصلا برای شرکت های بزرگ پیشنهاد نمی شود. حضور مدیرعامل در زمان کار پرسنل در شرکت های بزرگ اکتفا می کند.

مهربانی فراموش نشود!

یک مرور منصفانه بر عملکرد خود نسبت به دیگران داشته باشید. چقدر به پرسنل خود اهمیت می دهید؟ هم در روزهای خوب و هم در روزهای سخت؟ وجود احترام در محیط کاری بستر مناسبی برای علاقه مند شدن کارمند به کار و همچنین وفاداری او به کار می گردد. برای یک شرکت تولیدی، هدف سود بیشتر است. هر چه محصولات با کیفیت تر و در نتیجه آن فروش بیشتر شود، هدف مدیران بیشتر تحقق می یابد. ولی یادتان نرود که کارمندانتان نمی توانند همیشه در بهترین شرایط عملکردی خود باشند.

هر کارمندی روزهای خوب و بد دارد. شما نباید از کارمندتان انتظار داشته باشید که همیشه در اوج آمادگی خود باشند. همان طور که خود شما نمی توانید. در اوضاع بد، به جای طعنه زدن در کنار کارمندتان بوده و دوست او باشید تا هم مشکل شما بیشتر نشود و هم اینکه او بتواند توانایی هایش را دوباره بازیابی کند.

قابلیت اعتماد به مدیر

قابلیت اعتماد و داشتن احساس امنیت شغلی از مهم ترین عواملی است که امروزه مورد نظر پرسنل (بخصوص خانم ها) است. نه تنها وجود این دو عامل باعث ایجاد محیط کاری بهتر می گردد، بلکه پیشرفت شرکت هم به این دو عامل وابسته است.

هوش هیجانی، مانند توانایی ابراز احساس همدلی، بیطرفی و کسب اعتماد در میان کارکنان، از الزامات برند شدن یک مدیر در ذهن پرسنل است. اگر می خواهید در دل کارمندانتان جا باز کنید، هرگز زیر حرف تان نزنید! هیچ وقت قولی ندهید که نتوانید آن را عملی کنید. این کار باعث می شود تا کارمندان به شما اعتماد کنند. آینده کاری و حرفه ای و در نتیجه زندگی کارکنان شما تا حد زیادی به شما بستگی دارد.

کارمندان باید بتوانند به شما اعتماد کنند. رفتار شما تاثیر بسزایی بر ایجاد دلگرمی در کارمند شما دارد. پس ارتباط اجتماعیِ قدرتمند یک مدیر می تواند زمینه ساز این اعتماد و انگیزه در پرسنل باشد. اگر شما به تمام مهارت ها و تکنیک های کسب و کارتان واقف باشید، اگر همیشه دانش و تخصص تان را هم به روز کرده باشید، ولی نتوانید کارمندان تان را کنترل کنید، هرگز یک مدیر موفق نخواهید بود. و در برندسازی صحیح شکست خواهید خورد.

download

انرژی مثبت بدهید

همه مدیران می دانند که انرژی منفی چه تاثیر بدی دارد. بخصوص مدیران بازاریابی و مدیران برند این موضوع را بیشتر درک می کنند. حرف های مایوس کننده به راحتی تمام انرژی پرسنل را از شما می گیرد و انگیزه را برای یک روز خوب از بین می برد.

اما آن روی سکه هم همین خبر است! انرژی مثبت و حرف های خوب و امیدوار کننده، باعث می شود که احساس خوب، خلاقیت و انرژی شما را برای یک روز خستگی ناپذیر تامین کند. معمولا مدیران ایرانی علاقه به پول خرج کردن در این مورد ندارد پس به کارمندتان انرژی مثبت هدیه دهید. احساس خوبی که شما به کارمندتان تزریق می کنید، مثل یک سفر خوب به آنها نیروی تازه می بخشد. یک بار این را امتحان کنید. پاسخی که در عمل از کارمندتان می گیرید دوست خواهید داشت!

اگر دوست داشتید نظرات خود را در این مورد با دکتر برند در میان بگذارید.

This Post Has بدون دیدگاه