تجربه شما

تجربیات خود را با دکتربرند به اشتراک بگذارید !

اگر دوست دارید تا مطالبی برای دکتربرند ارسال کنید و با نام خودتان در سایت قرار گیرد ، میتوانید همین الان از طریق ایمیل info@drbrand.org اقدام کنید.

This Post Has ۴ دیدگاه

 1. ضعف عملکرد برنها و برندینگ در ایران به یک رویه طبیعی و عادی بدل شده است. فروشنده گرایی بهجای مشتری گرایی، تبلیغات غیر علمی و دنبال حد اکثر سو استفاده کردن از مشتری خط مشی اکثر شرکت های ایران است.
  در تجربه شخصی به یکی از برند های معتبر در زمینه فروش اینترنتی محصولات دیجیتالی اشاره حواهم کرد. در ابتدا هنگام تماس با شماره های این شرکت(۲حط) خطوط تماس همیشه مشعول است(به نظر می رسد به صورت عمدی باشد) پس از ۳ روز تلاش برای تماس یک خانم که مشخص بود در نه در زمسنه محصلات خود و نه در زمینه فروش وبازاریابی تحصص چندانی ندارد پاسخ دادند. برخورد نه چندان مناسب نحوه صحبت را تخت تاثیر خود قرار داد. در نهایت پی از درخواست مشاره پاسخ ایشان این لود: ما راهنمایی و مشائره نمیدهیم!!!
  آیا از اصول اولیه مارکتینگ برخورد مناسب و همدرده و همکاری با مشتری به عنوان یک دوست نیست؟
  سه اصل مهم فروش عبارتند از
  ۱- با مشتری صحبت کن و خوب بشنو
  ۲- خود را دوست مشتری بدان
  ۳- برای رفع نیاز و مشکل مشتری مشاوره و راه حل ارائه کن.
  با این شرایط نباید انتطار برند شدن از شرکت های ایرانی را داشته باشیم
  حمید رضا تاج نسایی

  • دکتر برند می‌گه:

   با سلام
   با نظر شما تا حدود زیادی موافقم اما قطعیت در مورد این موضوع وجود ندارد. این فرهنگ به صورت مقطعی در صنوف مختلف در حال ارتقاء است. به اعتقاد دکتر برند در حساسیت های مربوط به مشتری برای مالکان رستوران های بزرگ و همچنین کسب و کارهای زنجیره ای جا افتاده است. به عنوان مثال فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان از جمله این کسب و کارهاست.

 2. بله. قطعا هستند. اما در میان این همه صنف و شرکت و …. واقعا کم هستند و به چشم نمیان

 3. یکی دیگه از مشکلات ما ایرانیا اینه که اول جنس میفروشیم بعد تبلیغ میکنیم که این کار کاملآ غلطه
  چرا که باید اول در سطح وسیعی تبلیغات کرد بعد شروع به فروختن اون محصول نمود