وبلاگ

استراتژی برند سازی شما تا چه حدی می تونه ثاثیر گذار باشه؟

استراتژی برند سازی شما همیشه خیلی ساده هم نبوده و چیزی بیشتر از یه سری وظیفه و روش کاری برای بدست آوردن نتیجه هستش.

باید بدونید این پروژه در بازاریابی مثل هر پروژه دیگه در این زمینه بر یک سری قسمت های متجرک و درک این قسمت ها پایه گذاری می شه و تازه جالب اینجاست که ممکن با وجود تمام این برنامه ریزی ها نتیجه مورد نظر هم بدست نیاد و در بخشی از مسیر پروژه منحرف بشه ولی کن با وجود تمام این فراز و نشیب ها این پروژ در جای خودش ارزشمند هست چون برندسازی شخصی در حال حاضر بسیار با اهمیت هست و باید بدونید که وقتی برندسازی شخصی انجام می شه اعتمادی ببین مصرف کننده و برند ایجاد می شه و باالتبع خرید ها از برند بیشتر می شه.

اگر در تلاشید تا بتونید در زمینه استراتژی برند سازی شخصی به نتیجه برسید ولی تا به حال نتونستید احتمالا یکی از دلایل زیر در این عدم موفقیت وجود داره:

۱-    ممکنه که همه تلاش های شما در زمینه با هم متضاد است:

کارهای متضاد در استراتژی برند سازی یکی از اشتباهات مرسوم در این زمینه هست، فراموش نکنید که مثل استراتژی برندسازی شرکت ها، استراتژی برندسازی شخصی نیز باید پی در پی و هماهنگ باشه و اگر این هماهنگی وجود نداشته باشه دیگه اسم برند رو نمی شه روی اون گذاشت.

برای شروع کار برندسازی شخصی شما باید یک برنامه استراتژی و یک کمپین خوب بنویسید در این برنامه همه مسائل با اهمیت، اهداف، نقاط مثبت باید دیده بشه. اشکالی که در اکثر این

کمپین ها وجود داره اینه که غالبا افراد فکر می کننن که برند سازی شخصی یک حرکت اجتماعی بیشتر نیست و یک استراتژی برای کمپین خودشون نمی ذارن.

استراتژی برند سازی

۱- ممکنه که شما در تمامی راه های ارتباط اجتماعی خود محدودیت ایجاد می کنین:

در این مرحله شما باید از تمامی کانال های ارتباطی اجتماعی استفاده کنید، دقت کنید که اگر تنها به تعداد کمی از اون ها اکتفا کنید به موفقیت نمی رسید سعی کنین با دید بازتر به این موضوع نگاه کنین و بدونید که هر رسانه برای خودش هزاران مخاطب داره و شما باید در همه رسانه های اجتماعی فعالیت کنید، اینطوری می تونید تعداد غیر قابل شمارشی مخاطب داشته باشین.

۲-  شما باید بتونید در تمامی فضا ها شبکه خودتون رو داشته باشید نه اینکه فقط در فضای آنلاین شبکه سازی کنید:

بیشتر افراد جون اشتباها فکر می کنن که تبلیغات برای برندسازی فقط در فضای آنلاین کافیه و بیشتر هم به این دلیل هست که دسترسی به فضای آنلاین ساده است بنابراین اون ها چنین فکری می کنن.

با تمام اینها محدود کردن برنامه برند سازی فقط به فضاهای آنلاین و نداشتن کنفرانس و سخنرانی و …..باعث ناشناس بودن شما در فضاهای غیره آنلاین می شه و شما برای یک برنامه برندسازی شخصی خوب باید یک برنامه آنلاین و یک برنامه آفلاین به موازات هم داشته باشین

۳- شما باید گفتگوهای دو طرفه ترتیب دهید:

تعداد زیادی از افراد اینطور فکر می کنن که برند سازی شخصی فقط به این معنی ست که باید خودشون رو معرفی کنن و در ژی این معرفی یک سری اطلاعات شخصی در مورد خودشون و طرز فکرشون رو بین مردم منتشر کنن و هیچ وقت در فکر ترتیب دادن گفتگوهای دوطرفه با طرفداران و مخاطبان خودشون نیستند.

انجام گفتگوهای دوطرفه و طرح بحث های گروهی، آمارگیری و انجام فعالیت هایی از این قبیل باعث ایجاد حس نزدیکی بین شما و طرفداران شما می گردد.

۴-  شما باید در این مرحله از رهبران متخصص استفاده کنین:

در برند سازی شخصی از اونجایی که از اسمش مشخص هست همه چیز مربوط به یک نفر هست ولی باید حتما از رهبران متخصص در این راه استفاده کنین

مثلا می تونید که مصاحبه ترتیب بدید که ابا استفاده از این حرکت میتونید برند هر دو طرف رو تبلیغ کنین.

اما با وجود و انجام همه این فعالیت ها همیشه منتظر یک بی ثباتی در کارها باشید هرچند که شما یک برنامه دقیق دارید اما پیش  این بی ثباتی ها و بی برنامه گی ها ژیش می آید

هدف هاتون رو فراموش نکنین و از تغییر نترسید. همیشه بهترین راه کار برای بدست آوردن موفقیت های بزرگ ایجاد تغییرات کوچک هست.

This Post Has بدون دیدگاه