وبلاگ

حذف فامیل از شرکت چگونه انجام می شود؟

حذف فامیل از شرکت یکی از بزرگترین مصیبت های هر کسب و کارهای فامیلی ست و هیچ راهکاری برای جلوگیری از صدمات آن وجود نداره.

احتمالاً اگر تجربه چنین کسب و کاری رو داشته باشین از صدمات و مزایای اون باخبرین، برای همین دکتر برند سعی داره توی این مقاله راه کارهای پیش گیرانه و کمکی برای جلوگیری از صدمات احتمالی رو به شما معرفی کنه.

حذف فامیل

پیش گیری:

۱- موقعی که مشغول به استخدام افراد هستین سعی نکنین از اقوامتون که هیچ تجربه و دانشی در زمینه فعالیت مورد نظر شما ندارن استفاده کنین. هنگامی که مشغوله استخدام هستید هدفایی مثل نزدیکی محل زندگی فامیلتون به محل کارش و یا ایجاد منبع درآمد برای اقوام خود را کنار بگذارین، مطمئن باشین اگر افراد رو با دلایل بالا استخدام کنین به کسب و کارتون ضرر زیادی می زنین بنابراین اگر فامیلتون رو استخدام می کنین حتماً به مناسب بودن جایگاه مورد نظر و توانایی و دانش اون فکر کنید تا در موقع حذف فامیل از کسب و کارتون دچار چالش نشین.

۲- تهیه شرح وظایف: برای اینکه بیشترین کارایی رو یک نفر داشته باشه باید برای او شرح وظایف تعیین بشه تا با برنامه ریزی درست به تمامی اون شرح وظایف بتونه رسیدگی کنه، متاسفانه وقتی یه کسب و کار خانوادگی میشه به دلیل داشتن رودروایسی های فامیلی چنین شرح وظایف شفاف و روشنی وجود تعریف نمیشه و خوبه که بدونید هرچقدر این شرح وظایف شفاف تر نوشته بشه ارزیابی عملکرد فرد راحتر انجام میشه و دیگه نیازی به حذف فامیل از کسب و کارتون نیست.

۳- بازخوردها: هر انسانی برای کاری که انجام میده منتظر یه نتیجه و بازخورد هست بنابراین سعی کنید وقتی در مورد اونها قضاوت می کنین و می خواهید یک بازخورد از نحوه عملکردشون بهشون بدین کاملاً بی طرفانه عمل کنین.

روش هایی که می تونه به شما در مدیریت یک کسب و کار خانوادگی کمک کنه :

۱- وقتی که اون عضو فامیل نسبت به بازخوزدهایی که از شما می گیره بی توجه هست، پس اون شخص رو باید حذف کنین. ولی حتماً در نظر داشته باشین که حذف اون شخص رو بی اهمیت نشون ندین چون مطمئناً در روابط خانوادگی شما تاثیر بسیار زیادی میزاره.

۲- وقتی یکی از اعضای فامیل رو از کسب و کارتون حذف می کنین سعی کنید که با او صحبت کنین و حتماً بهش بگید که این حذف فامیل از کسب و کارتون به معنی قطع رابطه فامیلی نیست و شما او را مانند گذشته دوست دارید و به اون کمک می کنید تا یک شغل مناسب که توانایی انجام مسئولیت هایی که بهش سپرده میشه رو داره، پیدا کنه.

۳- به کسی که از سیستمتون حذف میشه حتماً برای پیدا کردن شغل مناسب کمک کنین و روابطتون رو با اون شخص قطع نکنین. خوبه که بدونین اگر به فامیل حذف شده کمک کنین تا یه شغل خوب پیدا کنه هم به فامیل حذف شده و خانواده حس خوبی القاء کردین و هم بار روانی این حذف فامیل ی رو برای شخص و خانواده کم می کنین پس به او برای پیدا کردن کار جدید کمک کنین.

This Post Has بدون دیدگاه