وبلاگ

در انتخاب نام برند چه اشتباهاتی رخ می دهد؟

حتما می دونید که یکی از سخت ترین قسمت های تعریف یه کار جدید انتخاب اسم برای اون کار هست که در حین انتخاب اسم اشتباهات بزرگی هم اتفاق می یوفته. باید اسمی که انتخاب می شه تک باشه و خیلی هم آسون توی ذهن بمونه تا بتونه برای مجموعه سودآور باشه.

انتخاب یه اسم خوب برای یه کسب و کار خیلی مهمه. دکتر برند توی این مقاله چند تا از اشتباهات رایج که برای انتخاب اسم تجاری یه کسب و کار اتفاق می یوفته رو براتون توضیح می ده. شما می تونید با در نظر گرفتن این اشتباهات و دوری کردن از اونا یه اسم خوب برای کسب و کارتون انتخاب کنین.

12

۱- اضافه کردن یه چاشنی خاص برای دادن رنگ و لعاب بیشتر به اسم تجاری شرکت کار اشتباهی است.موقع انتخاب یک اسم تجاری هیچ وقت از قسمتی از نام کالا و یا خدمات استفاده نکنین، موقع شروع کار، شما تعداد زیادی از مشتریان خودتون رو با انجام این اشتباه از دست می دین و همین طور با توجه به قوانین و مقررات برای ثبت شرکت هم دچار مشکل می شین. شما باید در انتخاب اسم بسیار خلاقانه و مبتکرانه عمل کنین، البته بین مبتکر و خلاق بودن و بی ربط بودن فاصله بسیار کمی هست که شما نباید او فاصله رو رد کنین. علاوه بر تمام این موارد باید سعی کنین از انتخاب اسم هایی که شعاری و کلیشه ای هستن دوری کنین. مثلا پس وندها و پیش وندایی مثله: همکاران، اهرم … که بسیار کسل کننده هستن.

۲- هیچ وقت از اسم های سخت که توی ذهن افراد نمی مونه استفاده نکنین. همچنین از اسم های تکراری هم نباید استفاده کرد. برای اینکه بفهمید اسمی که انتخاب کردین تکراریه یا نه به سایت اداره ثبت علام تجاری برید و اون سایت رو حتما چک کنین. البته اینکه اسم انتخابی شما توی اون وب سایت نباشه به منزله این نیست که اداره ثبت علائم و اختراعات اون اسم رو از شما قبول کنه. بعد از اینکه اسم رو توی سایت اداره ثبت علائم و اختراعات رو کنترل کردید، سعی کنین تا دامنه اینترنتی اون اسم تجاری رو هم چک کنین، چون ممکنه که با اون اسم و علامت تجاری کسی به صورت غیر رسمی کسب و کاری رو را انداخته باشه و در اداره ثبت علائم تجاری و اختراعات کسب و کارش رو ثبت نکرده باشه. شما می تونید در سایت دامنه های ثبت شده goodaddy.com این موضوع رو پیگیری کنین.

۳- اگر فکر می کنین که بعد از مدتی چند نمایندگی از کسب و کارتون توی شهر ها و یا کشورهای دیگه به ثبت می رسونین، هیچ وقت از اسامی جغرافیایی توی اسم شرکتتون استفاده نکنین.

۴- اسم طولانی انتخاب نکنین، چون توی ذهن مشتری نمی مونه. بیشتر اسم هایی که توی ذهن افراد می مونه دارای ۲ یا ۳ کلمه اند. مثل اسم شرکت Apple یا Amazon . اگر اسم طولانی روی شرکتتون بزارین، نمی تونین برای معرفی خودتون از تمام اون اسم استفاده کنین.

۵- هیچ وقت اسمی که سخت تلفظ می شه و خودتون هم براتون دشواره که اون رو تلفظ کنین انتخاب نکنین. حتما دیکته اسم تجاری مورد نظرتون رو چک کنین چون اگه یه اسم تجاری غلط داشته باشین اعتماد مشتریان و کارکناتون از بین می ره و مخاطبان خودتون رو هم از دست می دین.

۶- روی برندتون تست و آزمایش انجام ندین. قبل اینکه یه اسم نهایی برای کارتون انتخاب کنین در مورد اینکه از اون اسم توی بازار فعالیت خودتون وجود نداشته باشه تحقیق کنین. در مورد اسم مورد نظرتون نظر سنجی کنین و ببین که مشتریانتون در مورد برند و محصول شما چه نظری خواهن داشت. برای اسم تجاریتون لوگوی با مسما طراحی کنین و لوگو و اسم تجاری رو توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارین و نظر سنجی کنین.

۷- از اسم های مرتبط به کسب و کارتون برای نام گذاری استفاده کنین.

This Post Has بدون دیدگاه