وبلاگ

روش های افزایش بهره وری در شرکت های کوچک

روش های افزایش بهره وری موضوعیه که دکتر برند توی این مقاله به شما آموزش می ده. بیشتر وقتا پیدا کردن روش های افزایش بهره وری برای تجارت های کوچیک کار سختیه، چون ممکنه ده مسئله جدید توی یک روز برای شما پیش بیاد و شما باید به همه اون مسئله ها رو رسیدگی کنین و علاوه بر حل اون مسئله ها کارای روتین روز جاری رو هم انجام بدین و مطمئنا شما برای انجام همه این کارها به زمان زیادی احتیاج دارین. اما روش های افزایش بهره وری به شما کمک می کنه تا از پس همه کارا به خوبی بر بیاین و تویه تجارتتون موفق بیشن علاوه بر این استفاده از روش های افزایش بهره وری به شما کمک می کنه تا شرایط کاریتونو پایدار و پیشرو اداره کنین.توی این مقاله دکتر برند به شما آموزش می ده که از روش های افزایش بهره وری برای مدیریت انجام کارای روزانه استفاده کنین.

اولین روش از روش های افزایش بهره وری نوشتن یه برنامه ماهانه در اول هر ماه هست. سعی کنید اولیت کارها رو توی این برنامه مشخص کنین و بدونین بیست درصد از کارهایی که توی روز انجام می دین باعث رسیدن به هشتاد درصد از هدفاتون می شه، در نتیجه باید کارایی که توی روز وقت شما رو می گیره و هیچ نتیجه ای هم براتون نداره رو پیدا کنین و اونا رو حذف کنین و با یه برنامه ریزی خوب و دقیق کارایی رو انجام بدین که شما رو به هدفتون نزدیکتر کنه.روش های افزایش بهره وری

سعی کنین یه لیست اولویت بندیه کوچیک برای خودتون درست کنین، بیشتر آدمایی که کسب و کار کوچیکی دارن یه لیست بلند بالا از کارها برای هر روزشون می نویسن و نسبت به همه موضوع ها یه جور توجه نشون می دن، اما نکته مهم توی نوشتن لیست اولویت بندی تجارت های کوچیک اینه که اگه بیشتر از ۱۰ مورد توی این لیست اومده باشه حتما شخص مجری رو دچار سردرگمی می کنه و لازمه بدونین، هر چقدر این لیست کمتر باشه سریعتر به هدفتون می رسین.

برای نوشتن برنامه حداقل یه بار توی ماه به شرکت و آینده اش فکر کنین و سعی کنین آینده صنعتی رو که توش فعالیت می کنین پیش بینی کنین. شما به عنوان رهبر یه شرکت باید بتونین این پیش بینی رو انجام بدین و جهت حرکت شرکت رو مشخص کنین و فکر کنین که چه وجه تمایزاتی رو می تونین در مقایسه با بقیه شرکت ها بوجود بیارین و اینکه چه کارهایی رو می تونین بهتر از بقیه شرکت ها انجام بدین. برای تمرکز روی این موارد می تونین به پیاده روی و یا دو چرخه سواری برین و توی تنهایی به یه نتیجه درست برسین.

دومین روش از روش های افزایش بهره وری اینه که سعی کنین ایمیل ها و نامه های غیره ضروری رو اصلا باز نکنین و اونا رو نخونین چون بی فایده است و فقط وقت شما رو می گیره و اگر هم دوست دارید اون ها رو بخونین در اوقات فراغت این کار رو انجام بدین.

سومین روش از روش های افزایش بهره وری اینه که برای جلسه های کاری داخلی زمانبندی داشته باشین و از طولانی شدن اونا جلوگیری کنین این جلسه ها نباید بیشتر از ۳۰ دقیقه طول بکشه تا همه اعضا یاد بگیرن در مدت زمان کمی به موضوع جلسه رسیدگی کنن و به یه جمع بندی مناسب برسن، البته اگه موضوع خاص و پیچیده ای وجود داشت حتما در زمان کافی به اون رسیدگی کنین و خوبه که بدونین وقتی تعداد جلسه های داخلی توی یک شرکت زیاد باشه نشون دهنده اینه که اعضای شرکت توانایی تعامله با هم رو ندارن و در نتیجه جلسات طولانی و بی حاصل می شه.

چهارمین روش از روش های افزایش بهره وری اینه که باید برای خودتون برنامه روزانه بنویسین و اون برنامه رو باید با توجه به شرایط روحی و خلقی و مقدار انرژی که توی ساعتای مختلف روز دارین تنظیم کنین. برای مثال اگه فکر می کنین انرژی شما صبح ها بیشتره برنامه روزانه خودتونو طوری تنظیم کنین که صبح ها جلسه های داخلی شرکت برگزار بشه و شما توی اون شرکت کنین تا برای هماهنگی ها و تعیین تکلیف کارای اعضای گروه به خوبی تصمیم بگیرید.

پنجمین روش از روش های افزایش بهره وری برای شرکت های کوچیک اینه که شما به عنوان رهبر اون شرکت یاد بگیرید تفویض اختیار کنین. وقتی احساس می کنین در کوهی از کارها قرار دارین باید بتونین بعضی از اونا رو به افراد مناسب واگذار کنین. قرار نیست که تمام کارها به دست شما انجام بشه برای انجام هر کاری می تونین یکی از اعضای گروه رو که مناسب برای انجام اون کاره انتخاب کنین و کار رو به اون فرد بسپرین.

البته یادتون باشه که برای این کار نیاز ندارید بیش از اندازه تجزیه و تحلیل کنین چون تجزیه و تحلیل بیش از اندازه ذهن شما رو فلج می کنه ، برای بررسی کافیه اطلاعات مورد نظر رو جمع بندی کنین تا به یه نتیجه خوب برسین.

ششمین روش از روش های افزایش بهره وری برگذاری جلسه های ایده پردازی با کارمندهاست. برای انجام کارای گروهی و بوجود آوردن خلاقیت بین اعضای گروه شما باید به صورت هفتگی با کارمنداتون جلسه بذارین تا اونا به صورت آزاد در مورد نظراتشون صحبت کنن.

هفتمین روش از روش های افزایش بهره وری درست کردن فضای کاری خوب و جذاب برای کارمنداست. هر چقدر فضای کاری آدما راحتر باشه بازدهی اونا بالاتر می ره. شما می تونین فضای کار رو با چیدمان و نورپردازی خوب برای کارمندا جذاب کنین و بهترین مثال در این مورد شرکت گوگله.

و هشتمین و آخرین روش از روش های افزایش بهره وری در اولیت قرار دادن سلامتیه شما و افراد سازمانه. شما به عنوان رهبر و اعضای سازمان به عنوان اعضای گروه کاری باید سلامتتیتون رو در اولیت قرار بدین تا بتونین از پس مسئولیت هاتون به خوبی بر بیان. طبق تحقیقات نوع و نحوه غذا خوردن در سلامتیه افراد تاثیر بسیار زیادی داره.

This Post Has بدون دیدگاه