وبلاگ

مذاکره تجاری به کمک اطلاعات شخصی

مذاکره تجاری ; افرادی که به تازگی شروع به کار کردن فن مذاکره تجاری رو توی تهاجمی بودن می دونن و فکر می کنن که اگر تهاجمی برخورد کنن می تونن به حریفشون توی مذاکره تجاری غالب بشن. 

افراد وارد به فن مذاکره تجاری برای استارت یک مذاکره تجاری از یه نقطه مشترک با طرف مقابل شروع می کنن. وقتی طرف مقابل مذاکره تجاری در خواستی از اونا داره، اونا شروع به پرسیدن سوال های مختلف می کنن و در مورد پاسخ هایی که می شنون فکر می کنن تا بتونن انگیزه طرف مقابل برای درخواستش رو بفهمن و البته بعضی اوقات می شه با خدمات و یا کالاهای مشابه، اون انگیزه رو برآورده کرد.مذاکره تجاری

شما موقعی می تونین  به خوبی مذاکره تجاری کنین که نیازها و خواسته های خودتون رو بدونید. آیا تا الان فکر کردین آرزوتون چیه؟ یعنی تا قبل از اینکه سره میز مذاکره تجاری برید بجای خودتان فکر کردین؟

آیا شما توانایی مدیریت احساس خودتون رو دارید طوری که جلوی معامله سالم و خوب شما رو نگیره ؟ موقعی که در حین مذاکره حس می کنین تا احساساتتون قلیان کرده خودتون رو سرزنش نکنین در مقابل از خودتون سوال کنین که چرا این احساسات در شما قلیان کرده و این احساسات به کدوم آرزوی شما بر می گرده؟؟ سعی کنین به خاطره های قبلی و قدیمیتون برگردین و تمام حس های شکست، ترس، حسرت و حسدی را که گرفتید، بی ارزش بدونین.فقط وقتی می تونین به مذاکره خوب داشته باشین که عامل شادی رو در خودتون پیدا کنین حتما به صدای درون خودتون گوش بدین تا راه اصلی رو پیدا کنین و اینطوری می تونید یه مذاکره خوب رو در پیش داشته باشین.

همه شما توی ذهنتون یه چمدون دارید و اونو باز می کنید و میزارید روی میز، برای اینکه مطمئن بشید که توی لحظه هایی که براتون مهم هست هیچ وقت دست و پاچه و گیج نمیشید باید خاطره های بد معاملات گذشته رو فراموش کنید و از شانس های جدید استقبال کنید تا بتونید زمان حال رو خیلی خوب زندگی کنید و پذیرای شانس های جدید باشید. بعضی وقتا طرف مقابل توی معامله راه حل هایی رو نشون می ده یا حتی یک سری امتیازات برای شما قائل می شه که شما بخاطر نگرانی ها و استرس ها و خاطرات بد گذشته به آنها توجه نمی کنید. وقتی بحث پیش می یاد حالا در هر موردی، چه خانوادگی و چه مذاکره تجاری طرفین تمرکزشون بهم می خوره.

اگه شما با نوعی ضعف در چانه زنی در طول مذاکره مواجه بشین باید سعی کنین احساس بهتری نسبت به زندگی و کار خودتون پیدا کنین. اگر نتیجه مذاکره را به هر دلیلی دوت ندارید باید تصویر اون مذاکره رو توی ذهنتون بازسازی کنین و سعی کنین حس بهتری پیدا کنین.

برای بعضی از دوستان دکتر برند، شاید تموم این توصیه های به صورت درمانی باشه، اما وقتی شما به نکته های کمی دقت کنین هیچ آسیبی که به شما نمی رسونه بلکه برای شما سودمند هم هست.

This Post Has بدون دیدگاه