وبلاگ

مشتری مداری با ۱۱ راه کار دکتر برند

مشتری مداری ; خوبه بدونید که برای اینکه بتونید توی دنیا رقابتی تجارتتون باقی بمونید باید از شیوه های مشتری مداری استفاده کنید

و حتی اگه کالا و یا خدمت بیشتر و بهتری به مشتری هم بدید بدون اینکه مشتری مدار باشین نمی تونین توی دنبای تجارت موفق بشین و توجه کنین که همیشه حق با مشتریه!!!! و اگه کسب و کار شما مشتری داره علاوه بر اینکه سود و منفعت به همراه خودش میاره شما رو هم برای جنگ سخت و نابرابر رقابت بیدار نگه می داره….

حالا براتون مولفه های مشتری مداری و اینکه اصلا مشتری مداری چی هست رو توضیح می دم و همشونم تجربه هایی هست که توی این زمینه خود دکتر برند کسب کرده و خیلی هم کاربردیه!!!!مشتری مداری

۱- به اونچه که مشتری از شما می خواد باید احترام بذارین چون هر آدمی دوست داره به هویت و سلیقه و خواسته اش احترام گذاشته بشه. شما باید بامشتری هاتون خیلی مودبانه و محترمانه برخورد کنین تا اونا هم با شما محترمانه برخورد کنن و اینطوری شرایطی بوجود می یاد که هیچ کدوم از مشتری هاتون احساس غریبی نمی کنن.

۲- شما و کارمنداتون و محیط کارتون باید ظاهری مرتب و تمیز داشته باشین، تا مشتری تشویق به خرید از شما بشه و با رضایت شما خرید می کنه.

۳- سعی کنین تمامی محصولات در حوزه فعالیت خودتون رو داشته باشین تا وقتی مشتری وارد می شه به اصطلاح دست خالی نره و بتونین تمام نیازهاشو برآورده کنین و اگه نیاز اونا رو نداشته باشید از شما فاصله می گیرین و برگردوندن اونا تقریبا غیر ممکنه.

۴- مشتریان عموما جذب محیط هایی می شن که در مدیریت و همه فعالیت های رایج صداقت وجود داشته باشه پس سعی کنین محیطی امن و صادقانه برای مشتری هاتون درست کنین و همین موضوع باعث می شه تا اونا به شما وفادار بشن.

۵- چیزی که مشتری رو ترغیب به خرید از شما می کنه کیفیت کالاست. پس سعی کنین کالایی رو به مشتری ارائه کنین که کیفیت خوبی داشته باشه و بدونین مهمترین عامل انتخاب شما می تونه باشه و شما با دقت توی این موضوع به خوبی می تونین مشتری مداری کنین.

۶- عامل بعدی که برای انتخاب شما از طرف مشتریان مد نظر قرار می گیره قیمت هست. مشتری قبل از اینکه سراغ شما بیاد سراغ افراد دیگه هم رفته و کما بیش از قیمت های بازار با خبره پس هیچوقت قیمت پرت به اونا ندید.اونا با توجه به بودجشون کالا رو انتخاب می کنن پس اگه شما کالا رو با قیمت مناسب به اونا ارائه کنین اون ها هم وفاداریشون رو به شما ثابت می کنن.

۷- زمان ارائه کالا برای همه مشتری ها خیلی مهمه!!! همه دوست دارن در کوتاهترین زمان ممکن خریدشون انجام بشه و کالا به دستشون برشه، اصلا از اینکه بخوان منتظر بمونن خوششون نمی یاد و می ترسن، علی الخصوص اون مشتریایی که راه طولانی رو برای خرید از شما طی کردن. بنابراین شما می تونید با درست کردن یه چرخه درست به اونا برای صرفه جویی توی وقتشون کمک کنید دقت و سرعت دو تا مولفه مهم برای این کاره!!! و اینطوری به خوبیمی تونین مشتری مداری کنین.

۸- شما باید به عنوان یه مدیر قابل ذسترس برای مشتری هاتون باشید، وقتی یه مدیر از یه سازمان با مشتری ها در ارتباط باشه و دوراز دستر و قایم نباشه به اون کسب و کار اعتبار میده

۹- از مشتری هاتون برای بوجود آوردن تفییرات در محیط تجاری تون نظر بخواین و وقتی با توجه به اون نظرات تغییرات رو اعمال کنین مشتری ها تعامل بیشتری با شما خواهند داشت و خودشون رو به نوعی سهیم می دونن.

۱۰-شما باید کارمنداتون رو در حد قابل قبولی راضی نگه دارید و اونا رو در رفاه اجتماعی قرار بدین به این تریتیب اونا با توجه به رضایت شغلی هم به خوبی به وظایفشون عمل می کنن و هم حس رضایت رو به مشتری منتقل می کنن.

۱۱- در کل باید بدونین ایجاد اعتماد بهترین و کارآمد ترین مولفه مشتری مداری است و ایمان داشته باشید مادامی که مشتریان از کسب و کار شما و خدماتتون راضی باشن شما یک سازمان موفق و سرپا خواهید بود.

This Post Has بدون دیدگاه