وبلاگ

نوآوری کارمندان چه راهکارهایی دارد؟

نوآوری کارمندان ; اول اینکه ممکنه شما از استخدام کارمندهاتون راضی باشید و قضیه به این معنی است که آنها خیلی خوب کاراهاشونو انجام میدهن و یا ممکنه ناراضی باشید دلیل اینم معلومه!

اما احتمالا به این موضوع بخورد کردین که ای کاش کارمند های من در کارهاشون خلاق بودن.

امروز همه شرکت هایی که مسیر رقابتیه تجارت رو طی می کنند پشیرفت های عیانی دارن وعموما با خلاقیت هاشونه که معروف می شون، البته باید بگم که برای اینکه کارمندان خلاق بشوند راه کار هایی هست که عموما مدیران خوب این کار ها رو انجام میدن که همه اون ها را براتون توضیح می دهم.

یکی از مدیران ارشد گوگل در حوزه اداره مردمی معتقد است که :آدم ها معمولا در کارشون یک معنا می خواهند و دوست دارند که بدونن در محل کارشان چه اتفاق هایی می افته و به طور کلی بدنبال یک نقش موثر در کارشون می گردن. اگه فکر می کنید در محیط کاری شخصی یک فکر بکر داره حتما او را تشویق به عملی کردن اون فکر کنید  و اینطوری می تونید نوآوری کارمندان رو زیاد کنید.نوآوری کارمندان

باید بدونید که کارمندها با یه نقش‌ پرقدرت کاری می‌تونن تاثیر خیلی زیادی روی حرکت یک شرکت به سمت پیشرفت بذارن. به کارمنداتون اجازه بدید که پروژه بگیرند، این باعث می شه که خودشون رو راجع به اون پروژه مسئول بدونن.

برای اینکه نوآوری کارمندان  رو زیاد کنید باید کار و سرگرمی رو از هم جدا نکنید:

وقتی  کمی تفریح و سرگرمی را در کار قاطی کنید، محیط کار برای رشد و خلاقیت آماده می شه. مثلا یک روزبخصوص در هفته رو مشخص کنید تا همه لباس های غیر معمول بپوشن. یک روزبخصوص در هفته رو مشخص کنین و اسم اون روز رو روز ابرقهرمان‌ها بزارید و از کارمنداتون بخواین لباس قهرمانی رو که دوست دارند بپوشن. اگر توی محیطتون چنین کاری رو نمشه که انجام بدین شرایطی رو بوجود بیارین که همگی لحظات شادی رو داشته. مثلا می تونید یک مسابقه سرگرم کننده داشته باشین.و یا اینکه اعیادی مثل شب یلدا، چهارشنبه سوری و … رو جشن بگیرید

برای اینکه نوآوری کارمندان رو زیاد کنید باید ترس از  عجیب و غریب نشان دادن خود را کنار بگذارید:

عجیب و غریب بودن، باعثه پیشافتادن کارمندانتون، توی کارهاشون می شه. آقای اریک رایان ، بنیان گذار یک شرکت موفق در زمینه مواد شوینده، همیشه یک آهنگ خاص رو توی آسانسور زمزمه می کنه، لباسهایی رو هم می پوشه که شبیه سنجابه میشه . همیشه اون رو چه در بین افراد شرکت خودش و چه در بین افراد شرکت های همکار با همین مشخصات می شناسند. اون فکر می کنه که انجام این کارها، باعث می شه که کارمندان فکر کنند در محیطی بخصوص کار می کنند

برای اینکه نوآوری کارمندان  رو زیاد کنید باید از انجام کار هایی که کارمنداتون برای شرکت انجام می دهند تشکر کنین و اگر تونستید برای اونها یادداشت تشکر بنویسین:

تشکر کردن از کارمندها، میتونه یک شیوه غیر مادی برای نشان دادن حمایت و تشویق اونا باشه. یکی از راه هایی خیلی خوب برای ایجاد انگیزه کردن در شرکت شما می تواند همین تشکر کردن کارمنداتون باشه و باعث خلاقیت و انگیزه بیشتر هم می شه .

برای اینکه  نوآوری کارمندان رو زیاد کنید باید در بین برنامه های کار یک استراحت کوتاه بدید:

ممکنه که به نظر شما عجیب و غریب باشه اما یک چرت کوتاه می‌تونه یک انرژِی مناسب به کارمندا برای خلاق شدن دوباره بده. هر کسی که بیشتر استراحت می کنه، خوب هم فکر می‌کنه و اعتماد به نفس بیشتر برای انجام کارهای خلاقانه دارد. خیلی از شرکت های باز شرکت‌های بازرگانی رو می شناسم که  در محل کار اتاق‌های چرت درست کردن و یک TIME  کوتاهرو به کارمندان برای استراحت می دن

برای اینکه نوآوری کارمندان  رو زیاد کنید باید تلاش کینین به همه آموزش بدید:

یک واحد آموزش درست کنید و اون واحد رو موظف کنید تا به همه در شرکت آموزش دهد و بدونید که امکانات و برنامه‌های آموزشی فقط برای افراد تازه وارد نیست. همه باید یک مربی داشته باشن . همه باید در قسمت های آموزشی سهم داشته باشن، و با این روش همه کارمندا می تونن با بقیه افراد محل کارشان ارتباط داشته باشند و هم می تونن به کارای خودشون به خوبی فکر کنن و هم می تونن وقتی کسی از افراد شرکت حضور نداره جانشین اونا باشن .برای اینکه نوآوری کارمندان  رو زیاد کنید باید

برای اینکه نوآوری کارمندان  رو زیاد کنید باید بازخوردهایی که از کارها می آید را تجزیه و تحلیل کنید :

برای اینکه یک ایده جدید خقل کنید به دو المان زمان و پشتکار نیاز دارین. کارمندان برای اینکه ارزش نظرهاشون رو بدونن باید از بازخورد ایده هاشون خبر داشته باشن، برای همین شما باید یک سیستم ارزیابی برای مشخص شدن معایب و مزایای ایده‌های کارمندها درست کنین همچنین می تونید برای این ارزیابی از یک مجموعه آماری بزرگ استفاده کنین و یک نظر سنجی به راه بیاندازید یا یک جلسه بزرگ فکری به راه بیاندازید و تمامی ایده های کارکنانتون را در آن مطرح کنین.

برای اینکه نوآوری کارمندان  رو زیاد کنید باید بیشتر کارها را در شرکت به صورت کار گروهی تعریف کنین:

با این کار کارمندان به انجامکارهای گروهی تشویق می شن و نتیجه انجام کارهای به شیوه گروهی شکل‌گیری ایده‌های موثر است. اگر یک نفر بتونه یک ایده خلاق بده با کمک دیگر همکارانش می تونه به کشف جزئیات موثر و ضروری برسه و اینگونه هم آن ایده پرورش پیدا می کنه و هم به سرعت انجام میشه.شما می تونید برای تشویق کردن کارمندهاتون به هر کسی که ایده خوبی میده یک پاداش بدید.

برای اینکه نوآوری کارمندان  رو زیاد کنید باید خودتون رو مطمئن کنین که با فکر و ایده کارمنداتون همگام هستین:

برای بیشتر مدیرها در سطح های خیلی بالا واژه نوآوری به معنی کار و تلاش برای یک نتیجه ایده آل در مدت زمان پنج تا ۱۰ ساله هست. ولی ممکنه کارمندها در نظر خود زمان کوتاه تری برای رشد سریع و فوری به منظور رسیدن به همان نتیجه خوب را داشته باشن. این قضیه می‌تونه به رد شدن یه طرح نوآورانه و خلاقانه از طرف مدیرعامل ختم بشه. زمانی که شما برای هر هدفی در نظر دارین، به کارمنداتون بگید و مطمئین بشید که اون ها با شما همگام و هم عقیده هستند.

 برای اینکه نوآوری کارمندان  رو زیاد کنید شما باید به عنوان یک مدیر از خطا‌ها و شکست‌های مجموعه تون قدردانی کنین:

 اگر شما از کارمندان موقعی که ایده هاشون کاربردی ندارد انتقاد کنین، اون ها رو در طراحی ابتکار و نوآوری خاموش می کنین. مدیر یک مجموعه باید به اشتباهاتی که اتفاق می یوفته به‌عنوان مراحل یادگیری و نگاه کنه و از همه شکست‌ها و اشتباهاتی که اتفاق می یوفته یک تحلیل قوی داشته باشد و به کارمندان گوشزد کنه که آنها با هر اشتباه و شکست یک قدم به موفقیت نزدیک‌تر می شوند.

This Post Has بدون دیدگاه