وبلاگ

کار آفرینی همراه با دکتر برند در ۵ گام موثر

کار آفرینی ; بیشتر وقتا وقتی افراد کارآفرین می خوان تجارت جدیدی رو شروع کنن نمی دونن که باید از کجا شروع به این تجارت جدید کنن.

دکتر برند به شما میگه که از هر جا دوست دارین شروع کنین. اما سئوال بعدی افراد کارآفرین اینه که از کجا بدونیم که تجارت جدید تجارت درست و مناسبیه اینم برای اینه که اونا هنوز برای زندگی کردن آماده نیستن، اکثر افراد جامعه ما توی زمانی تربیت شدن که جامعه به اونا یاد داده تا برای دیگران کار کنن، اما افراد کارآفرین یاد گرفته ان که بهترین شیوه برای یادگیری خودآموزیه .کارآفرینی

شما می تونین در کتاب زمان آمریکا مطالب جالب و جذابی که مربوط به ۵۰ مدیر برتر آمریکایی هستش رو بخونین. دکتر برند توی این مقاله سعی داره نکات جالب و جذاب این کتاب رو برای شما به صورت خلاصه عنوان کنه.

۱- تجارت ها و کار آفرینی ها دسته های مختلفی دارن پس سعی کنین بجای اینکه خودتونو با وسایل آموزشی کار آفرینی منطبق کنین شرایطی رو بوجود بیارین که اونا خودشونو با شما منطبق کنن، مثلاً از دانشگاه هایی برای یادگیری و تحصیل استفاده کنین که سیستم openstudy دارن و از سطح علمی خوبی دارن.

۲- کار آفرینی از طریق یادگیری های ادامه دار، مثلاً کارآفرینان می تونن برای یادگیری انجام امور مربوط به کار آفرینی از دانشگاه های آنلاین استفاده کنن و یه سری دوره به صورت آنلاین با صرف زمان کم ببینن اما خوبه بدونین تنها دیدن این دوره های آموزشی برای کار آفرینی کافی نیست.

اونا علاوه بر دیدن این دوره ها باید از کمک مشاوران تجاری هم استفاده کنن و مطمئن باشین برای کار آفرینی شما نیاز دارید هم به صورت علمی آموزش ببینین و هم از مشاوران با تجربه استفاده کنین. اگر به صورت مداوم در حال یادگیری نباشید از بازار تجارتتون عقب می مونین.

۳- برای کار آفرینی شما نیاز به بودجه کافی دارید برای اینکه این بودجه رو تامین کنین باید وام بگیرین و یا به دنبال یک یا چند سرمایه گذار باشین تا بتونین با بودجه مناسب به کار آفرینی خودتون ادامه بدین.

۴- سعی کنین هر چیزی رو که یاد می گیرین در کار آفرینی استفاده کنین، البته شما در حین مراحل کار آفرینی نیاز ندارین که تمامی مراحل رو از روز اول بدونین اما اول گام ابتدایی رو بردارین و بعد فکر کنین که گام بعدی می تونه چی می تونه باشه و بعد گام دوم رو بردارین و به همین ترتیب پیش برین، البته برای اینکه به تدوین گام های لازم در مراحل کار آفرینی بپردازین باید مطالعه داشته باشین و این کارها رو از طریق صفحات وب انجام بدین تا موفق بشین.

۵- در میان کارآفرینان وبلاگ ها خوب بگردید و مناسبترین اونهارو انتخاب کنین تا از مشاوره اونها برای رشد و توسعه کار آفرینی خودتون استفاده کنین، البته پیدا کردن مشاور خوب برای هر کسب و کار سخته اما شما با کاوش میان این افراد می تونین مناسب ترین رو انتخاب کنین.

در دنیای امروز، کاراکترهای شخصی برای رسیدن به رشد و تعالی نسبت به گذشت بسیار عوض شده و دیگه افراد به صورت متعصبانه از یک نفر به عنوان کارآفرین پیروی نمی کنن. امروز بیشتر آدمها روی خلاقیت و نوآوری و ریسک پذیری سرمایه گذاری می کنن.

خوبه که بدونین اولین گام برای کار آفرینی پرورش رفتارهایی که در چند خط بالا براتون توضیح دادم و همیشه با تمرین و پیگیری اونا می تونین مسیر رشد و موفقیت رو برای کار آفرینی بالا برید تا هم به درجات بالای مالی برسین و هم برای موقعیت هایی که بدست میارین شاد و خوشحال بشین.

 

This Post Has بدون دیدگاه