وبلاگ

۶ تکنیک بازاریابی و فروش

۶ تکنیک بازاریابی در این مقاله به شما معرفی میشه.

همه کارایی که در زمینه بازاریابی شما انجام میدین فقط برای اینکه بتونید در مشتری نفوذ کنین و اون از شما خرید کنه و خیلی مهمه که چه چیزی باعث می شه تا مشتری از شما خرید کنه. تحقیقات بازاریابی نشون داده در قسمت های بازاریابی شرکتا بیشتر وقت کارمندای فروش (چیزی حدود ۷۵ % زمانشون) به ارتباط برقرار کردن با مشتری ها صرف می شه، هرچقدر بازاریابان بتونن بیشتر حرف بزنن و بهتر حرف بزنن نمی تونن با مشتری ارتباط بهتری برقرار کنن، بلکه هر چقدر که حرف می زنند باید به جوابایی که از سمت متشری دریافت می کنند هم گوش کنن و دقت کنند و متناسب با چیزایی که شنیدن مشتری رو راهنمایی کنن تا بتونن یه ارتباط خوب و مفید با مشتری برقرار کنن.6 تکنیک بازاریابی

یکی از ۶ تکنیک بازاریابی اینه که شما بتونین حرفای مشتری رو تفسیر کنین. یعنی وقتی مشتری با شما حرف می زنه حرفهای اونو به خوبی بازگو کنین و به مشتری اطمینان بدین که حرفای اونو متوجه شدین و میدونین مشتری به چه چیزی احتیاج داره و به دنبال چه چیزی می گرده.

یکی دیگر از ۶ تکنیک بازاریابی اینه که در خصوص حرف هایی که از مشتری می شنوین ازش سوال کنین. شما باید برای اینکه متوجه بشین که مشتری دقیقا دنبال چی می گرده و اینکه اون فقط از صحبت کردنای شما خسته نشه درباره خواستش ازش سوال کنین تا ذهنش از مسیر مذاکره منحرف نشه.

یکی دیگر از ۶ تکنیک بازاریابی اینه که وقتی تمامی مواردی که درباره محصول وجود داره، یعنی وقتی کیفیت و نحوه استفاده و مزایای محصولو به مشتری گفتین و با هم ارتباط برقرا کردین، حتما سکوت کنین تا اون بتونه تصمیم بگیره.

یکی دیگر از ۶ تکنیک بازاریابی اینه که به سه دقیقه طلایی ابتدایی توجه زیادی کنین، وقتی مشتری وارد فروشگاه شما می شه توی سه دقیقه اول مشخص می شه که مشتری می خواد از شما خرید کنه یا نه! اگه توی این سه دقیقه تجربه های خوبی رو داشته باشه مطمئنا از شما خرید می کنه و اگر توی این سه دقیقه تجربه بدی پیدا کنه مطمئنا از شما خرید نمی کنه و بدونین اگه تجربه اش بد باشه خیلی سخت می تونین اونو از ذهنش پاک کنین پس تمام تلاشتونو بکنین تا مشتری توی سه دقیقه اول تجربه خوبی داشته باشه یعنی در واقع توی این سه دقیقه مشتری یه نتیجه کلی توی ذهنش ایجاد می شه که شخص و یا کالا رو دوست داره یا نه ! می خواد بخره اون کالا رو یا نه! و از اون به بعد دیگه به گفته ها و اطلاعات جدیدی که شما در موردش صحبت می کنین گوش نمی کنه و اونا رو طوری تعبیر می کنه که روی فکرای قبلیش مهر تایید بزنه.

از دیگر تکنینکای بازاریابی تاثیر خنده روی آدماست. کسی می تونه فروشنده خوبی باشه که خوش اخلاق باشه و همیشه خنده روی لباش باشه یعنی در واقع کسی که چهره عبوسی داره نباید مغازه بزنه و مطمئنان هر فروشنده ای که چهره عبوسی داره مشتری رو فراری میده! معمولا فروشندگان دزدگیر و گیت فروشگاهی از این ابزار استفاده می کنند.

6 تکنینک بازاریابی

آخرین تکنیک بازاریابی از ۶ تکنیک بازاریابی نحوه دست دادن افراد با مشتریه. وقتی می خواید با مشتری مذاکره کنین با او در ابتدا دست بدید، سعی کنین حتما دستاتون خشک باشه، یه مقدار متعادل دست طرف مقابل رو فشار بدید و حدود ۶ ثانیه دستش رو توی دستاتون نگه دارید و یا حتی برای ایجاد ارتباط بهتر دست طرف مقابل رو مدت زمان بیشتر و مقدار بیشتری فشار بدین تا به اون انرژی مثبت بیشتری منتقل کنین و در همین هنگام حتما لبخند بزنین و با طرف مقابل ارتباط چشمی برقرار کنین و کمی هم جلوتر برید.

This Post Has بدون دیدگاه